درباره ما

شرکت جهان فولاد الماس یک مجموعه دانش بنیان در زمینه طراحی و ساخت و بهره برداری انواع خطوط نورد گرم مقاطع (میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، کلاف و …) می‌باشد. این شرکت با تیم طراحی مجرب متشکل از مهندسین و متخصصین با تجربه داخلی و خارجی خود، برای اولین بار در ایران خطوط نورد بالای 300.000 تن در سال را بومی‌سازی نموده است.

این شرکت با تجربیات موفق به‌عنوان اولین شرکت تولیدکننده ماشین‌آلات نورد با بهره‌گیری از تیم طراحی، متشکل از متخصصان و مهندسان ایرانی و خارجی خود و با پشتوانه بیش از 50 سال تجربه در زمینه نورد گرم در کشورهای مختلف فعالیت نموده است و به‌عنوان اولین و بزرگترین شرکت سازنده خطوط نورد گرم ایران و منطقه، در سال 1399 با امضا قرارداد خط نورد 400.000 تن در سال با شرکت فولاد امین سیم گستر، این صنعت پر رونق را در ظرفیت های بالاتر از 300.000 تن در سال بومی‌سازی نمود. خط نورد گرم فولاد امین سیم گستر از بالاترین تکنولوژی روز دنیا با استفاده از قفسه‌های نورد (housingless) شامل 18 استند به صورت افقی و عمودی و بستر خنک‌کننده 94 متری (که نظیر آن در ایران ساخته نشده است) در سالنی به طول 370 متر و عرض 25*2 بهره می‌برد، که توانایی تولید انواع میلگردهای آلیاژی در سایزهای 8 الی 60 میلیمتر به‌صورت ساده و آجدار را دارد. همچنین این خط توانایی تولید کلاف‌ به‌صورت بندیل‌های 2 تنی به‌صورت آلیاژی از سایز 5.5 تا 16 میلیمتر را برای صنایع پایین دستی دارا می‌باشد.

پروژه بعدی ...

پروژه بعدی شرکت جهان فولاد الماس خط نورد 180 هزار تن در سال فولاد کاوه زنجان با بهره‌گیری از سیستم کلاسیک خطوط سینوسی و استندهای (top open)  می‌باشد که توانایی تولید میلگرد از سایز 10 الی 32 در مساحت 4.000 متر مربع در حال اجرا می‌باشد. کارخانه ساخت این مجموعه از ماشین‌آلات CNC که شامل بورینگ، فرز، تراش، هاب، سنگین و سبک و انواع تجهیزات CNC برش، پلاسما و خم می‌باشد که آمادگی خود را برای ساخت انواع ماشین‌آلات در زمینه فولاد و سایر صنایع سنگین اعلام می‌دارد.

شرکت جهان فولاد الماس دارای یکی از قوی‌ترین تیم‌های مهندسی طراحی کشور در صنعت و اولین مجموعه با تیم طراحی سیستماتیک در زمینه دیزان ماشین‌آلات صنعتی می‌باشد.‌

از دیگر افتخارات شرکت :

 – طراحی و ساخت اولین استندهای (Housingless) با تکنولوژی روز دنیا 

 – طراحی و ساخت بزرگترین (Cooling bed) به طول 94 متر برای اولین بار در ایران

 – طراحی سیستم‌های اکسیدزادایی، روغن‌گیری و خنک‌کاری آب خطوط نورد

 – بسته‌بندی محصول تمام اتوماتیک با استفاده از ربات و …

شرکت جهان فولاد الماس با دارا بودن دانش فنی و کامل بودن ماشین‌آلات ساخت، آمادگی اجرا خطوط فرآوری فولاد با ظرفیت‌های بالاتر و متنوع‌تر را دارد لذا این شرکت دانش‌بنیان آمادگی دارد تا با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نسبت به توسعه، طراحی و ساخت کارخانه‌های فولاد از صنایع مادر تا خطوط نورد گرم اقدام نماید.

شایان ذکر است پروژه فولاد امین سیم گستر میبد نقطه عطف نهایت اعتماد سرمایه‌گذاران داخلی به یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی می‌باشد. این پروژه به‌صورت EPC با شرکت فولاد امین قرار داد بسته شده است که مسئولیت تمام خط را از ابتدا تا زمان بهره‌برداری در اختیار جهان فولاد الماس می‌باشد.

شرکت جهان فوالاد الماس آمادگی خود را در خصوص مشاوره، طراحی، ساخت، اجرا و بهره‌برداری در زمینه تولید تمامی مقاطع فولادی به‌صورت (EPC)، (Engineering)، (manufacturing)، (Procurement) و (Construction) اعلام می‌دارد.